Recorded Delivery clomid instructions sheet "Promoting fairness and avoiding distortions in the securities markets is an important focus of this office," Schneiderman said. "The securities markets should be a level playing field for all investors and the early release of market-moving survey data undermines fair play in the markets."
~

Rok 2010-2011 w przedszkolu

"Pożegnania nadszedł czas..."

"Już żegnajcie nam starszaki,

wam do szkoły czas.

W chwili wolnej od nauki

odwiedzajcie nas!"


Gry i zabawy sportowe w MOSiR

 


!7 czerwca o godz. 9 00 rozpoczęły się zmagania przedszkolaków  z naszego miasta w zawodach sprawnościowych. W ośmiu konkurencjach startowało dwadzieścioro dzieci z naszego przedszkola. Wśród konkurecji sprawnościowych były takie, które wymagały nie lada koordynacji i sprawności np: sznurowanie butów, które przedtem trzeba było zdjąć i założyć, czy wyścig z piłką na głowie. Nasze przedszkolaki poradziły sobie świetnie zjmując w efekcie drugie miejsce. Przedszkole otrzymało puchar a zawodnicy dyplomy i słodycze.

Akcja "Bezpieczne wakacje" w naszym przedszkolu!

 

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Akcja trwa od 1 VI 2011r. do 1 X 2011 i obejmuje szereg działań mających na celu rozwijanie  umiejetnosci zachowania się w sposób bezpieczny na wakacjach. Zapraszamy rodziców do włączenia się do tej akcji, rozmów z dziećmi, wskazywania zachowań niebezpiecznych dla siebie i innych.

 

Wycieczka do stadniny koni "Albin"

W świeto wszystkich dzieci 1 czerwca urządziliśmy naszym wychowankom wyprawę do stadniny koni. Chociaż od rana się chmurzyło i spadł w Łańcucie deszcz, to na miejscu nie było śladu opadów. Przejażdżki końmi i bryczką były dla dzieci duzym przeżyciem a obserwacja bocianów
i zwierząt w gospodarstwie dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń


Radosna i rodzinna atmosfera

panowała na pikniku rodzinnym zorganizowanym w naszym przedszkolu z okazji Dnia Rodziny. Dopisała pogoda i goście,którzy bawili się na pikniku całymi rodzinami. Najmilszym momentem były podarowane upominki i życzenia dla rodziców.


Laureaci konkursu: "Z ekologią na ty- Czysta i zdrowa Ziemia"

I znów sukces naszych wychowanków biorących udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Łańcucie. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Pieniążek z grupy II- opiekun Joanna Zarzyńska- Ciężar, II miejsce -Jakub Liszka z grupy IV- opiekun: Bogusława Świątek, III miejsce Anna Nycz z grupy V- opiekun Danuta Nosek, wyróżnienie: Zuzanna Miller- opiekun Barbara Mycek. Gratulujemu dzieciom, rodzicom i opiekunom!


Lekcje w bibliotece

Rezultatem  wswpółpracy  przedszkola z oddziałem dla dzieci MBP są lekcje biblioteczne, podczas których dzieci mogą dowiedzieć się wiele o książce i poznać miejsce, w którym można pożytecznie spędzić czas.

 

 


Prawie jak strażacy!

Wizyta straży pozarnej w przedszkolu wzbudza zawsze wielkie przeżycia u  dzieci. Szczególnie chłopcy pragną tak, jak "dzielni " strażacy gasić płomienie, jechać strażackim wozem, nosiś kask
i włączać syrenę. Przy okazji spotkania dzieci także się dowiadują o zagrożeniach, jakie mogą być przyczyną pożaru i w jaki sposób  powiadamiać o tym dorosłych. Takie lekcje często przynoszą znakomite efekty- pomagają uratowac komuś życie- wartość najwyższą.

Zwiedzanie wystawy

Uzupełnieniem uroczystości beatyfikacyjnych JPII była wystawa zdjęć o wielkim Polaku, na którą wybrały się dzieci ze starszych grup III, IV i V. Wspaniałe fotografie robiły ogromne wrażenie.

Kolejny sukces naszych przedszkolaków!

W wojewódzkim konkursie plastycznyym: "Współcześni rycerze św. Floriana" dzieci z naszego przedszkola zdobyły nagrody i wyróżnienia: III miejsce: Bartłomiej Reszytyło, Wyróżnienie: Katarzyna Krupczak i Bartosz Kluz. Gorąco gratulujemy rodzicom i opiekunom!


Wielki Polak Jan Paweł II- Błogosławionym!

Przedszkolaki z Biało-Czerwoną

Powiewa flaga,gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze jest biel i czerwień.

Czerwień to miłość , biel- serce czyste.

Piękne sa nasze barwy ojczyste!

Uroczyście, kolorowo i wzruszajaco odbyło się Święto Flagi pod Pomnikien Niepodległości w Łańcucie, w którym uczestniczyły wszystkie przedszkola.Dzieci wspólnie zaśpiewały Hymn Polski oraz wiersze i pieśni patriotyczne.Pod pomnikiem reprezentacje przedszkoli złożyły wiązanki kwiatów.W uroczystości wziął udział Burmistrz  Miasta Łańcuta, który podziękował za lekcję patriotyzmu i zachęcił do świętowania tego ważnego wydarzenia. Dzieci rozdawały własnoręcznie wykonane choragiewki napotkanym przechodniom

Laureatką konkursu "Moja wielkanocna pisanka"

została Katarzyna Pieniążek z oddziału II- opiekun Joanna Zarzyńska-Ciężar

 

Akcja ekologiczna: "Śmieciolubek z krainy śmieci"

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola zorganizowały rozdawanie torebek ekologicznych w ramach akcji Śmieciolubek z krainy śmieci, której celem jest rozbudzanie świadomości ekologicznej
i odpowiedzialności za swoje otoczenie. Przed tym jednak dowiadywały się jak segregować odpady
i je rozpoznawać, w czym pomagał "Smieciolubek"

 

Spotkanie z leśnikiem  

!5 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy leśnika w ramach  "Zielonego dnia". dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem opowieści o lesie, jak się w nim zachować, jak obserwować przyrodę, jak rozpoznawać drzewa. Pań leśnik przywiózł dzieciom wspaniały prezent w postaci drzewek do ogrodu przedszkolnego. Wspólnie z dziećmi zostały posadzone, a każde otrzymało swoje imię. Ta " zielona" lekcja na długo zostanie w pamięci dzieci.

Edukacja teatralna w przedszkolu

05.04 2011r. dzieci starsze z naszego przedszkola brały udział w przedstawieniu teatralnym
w teatrze "Maska" w Rzeszowie. Po spektaklu uczestniczyły w lekcji teatralnej, na której dowiedziały się o różnych formach pracy z lalkami. Spotkania w teatrze są częścią programu własnego pani B. Mycek: "Edukacja teatralna" realizowanego w naszej placówce.

 

 

Zdrowo bo marchewkowo! - czyli Kubusiowi Przyjaciele Natury
w akcji!!!

Od rana w przedszkolu gromadziły się w salach dzieci przebrane w kolory  marchewkowe. Starsze dzieci piekły ciasteczka marchewkowe, dekorowały z paniami salę zajęć a młodsze wykonywały ozdobne marchewkowe okulary, opaski i czapki. nawet pani Rytmiczka była przebrana za marchewkę! Marchewkowe święto otworzyła Pani Dyrektor, która przekazała dzieciom Wielką Marchewkę, zapewniając, że jedzenie marchewki jest zdrowe. Specjalnie na ten dzień został przygotowany jadłospis z marchewką w roli głównej. Po odśpiewaniu hymnu: "Ruda marcheweczka"  dzieci młodsze wystąpiły w inscenizacji a starsze wzięły udział w konkursie wiedzy o zdrowym żywieniu i zabawach sprawnościowych. Wszystkie dzieci z chęcią chrupały świeżą marchewkę i piły soczek. Na koniec zostali wybrani Król i Królowa Marchewkowa. Filmowa relacja z tego wydarzenia zostanie zamieszczona na stronie Urzędu Miejskiego w Wydarzeniach. Zapraszamy!

Konkurs

Obrzęd "Topienia Marzanny"

Obrzęd Powitania Wiosny jest nierozerwalnie związany z topieniem Marzanny-zimowej panny. Jest to jeden z najstarszych obyczajów ludowych , który kultywowany jest w wielu regionach Polski do dnia dzisiejszego. Gdy ruszają zimowe lody i topnieją śniegi, a przyroda budzi sie do życia - pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wynosi się do najbliższej rzeczki słomianą kukłę, którą topi się lub pali. 21 marca dzieci z Przedszkola nr  5 z dużym entuzjazmem uczestniczyły w obrzędzie ludowym  związanym z powitaniem wiosennej pory roku.  Obrzęd powitania wiosny ma swoją wartość nie tylko kulturową, ale i społeczną, Obrzędy nie tylko sprzyjają integracji dziecka ze społecznością przedszkolną, ale także integrują społeczność przedszkolną ze środowiskiem lokalnym.
                                                                                                                         B. Mycek.

„Topienie Marzanny" J.Ratajczak                                                                     

...Do widzenia Marzanno,

teraz na wiosnę pora,
już kwiaty wschodzą na łąkach
we wszystkich wiosennych kolorach.

 

Sukces naszego przedszkolaka!

Cieszymy się z uzyskania pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym:"Zimowy pejzaż mojej miejscowości" przez Zuzannę Piwińską z grupy III, kórej opiekunką była Pani Dorota Skalska. Życzymy dalszych osiągnięć!.


Poznajemy różne zawody

Najlepszym sposobem poznawania pracy w różnych zawodach jest bezposrednia obserwacja w miejscu pracy. Nie zawsze jest to możliwe, ale czasem uda się wybrać na wycieczkę w różne miejsca zwiazane z wykonywanym zawodem. Dzieci chętnie p9oznają pracę krawcowej, fryzjerki, ekspedientki, a potem wykorzystuja zdobytą wiedzę w zabawach tematycznych, rozwijajacych komunikacje językową, umiejetności społeczne a także preorientację zawodową.

  

 
 
 
 
 
 
 
 

Zimowe hodowle przedszkolaków-

to dobra okazja do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, zachęcanie do spożywania zdrowej żywności a takze rozwijania samodzielności. Dzieci chętnie pełnią dyżury  przy pielęgnacji roślin, by później ze smakiem zjeść rzeżuchę, czy szczypiorek na kolorowych kanapkach.

 
s

" Czy w kosmosie żyją Cosie"?

Dzis wieczorem mówię sobie

muszę być na Srebrnym Globie

Na podwórku na mnie czeka

kosmonauta i rakieta.

Kto chce z nami w niebo lecieć?

Zabieramy tylko dzieci.

No, i może jeszcze misia.

Na Księżycu, będzie dzisiaj!

 

 

"Herbatka dla babci i dziadka"

Jest taki ciepły dzień w przedszkolu, w którym gromadzą się wnuki ze swoimi  babciami i dziadziami. Są występy, życzenia, prezenty oraz wiele wzruszeń. Wspólny poczęstunek oraz śpiew biesiadnych piosenek łączy pokolenia i rozwija więź rodzinną, Takie spotkania są potrzebne! 

 

 

Zabawa  karnawałowa w stylu country

Indianie i kowboje opanowali dzisiaj nasze przedszkole. zewsząd było słychać strzały szeryfów i indiańskie okrzyki. Do niewoli tańca zostały wzięte piekne squow. na lasso muzyki dały sie schwytać także panie wychowawczynie, które towarzyszyły dzielnie dzieciom  na  "Dzikim Zachodzie"


 

Spotkania noworoczne przy choince

Kolejnym etapem realizacji programu patriotycznego w naszym przedszkolu są spotkania przy choince. Zaproszeni goście wspólnie z dziećmi kolędują, oglądają przygotowane Jasełka. Te miłe chwile przedłużają  przeżywanie czasu Bożego Narodzenia i wpływają na zacieśnienie więzi z rodziną. Rodzice angażują się w przygotowanie strojów do przedstawień, podkreśląjac w ten sposób zainteresowanie sprawami dziecka, co z kolei wpływa na budowanie motywacji do nauki.Świąteczna wizyta w Urzędzie Miasta

 

 

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

"Świąteczny czas, świąteczny czas

wesoło wita nas!

tej nocy czar, cudowny blask,

niech wszystkim nam rozbłyśnie!"

 

 


Kubusiowi Przyjaciele Natury.

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole przystąpiło do realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", którego celem jest realizacja działań ekologicznych promujących ochronę środowiska a szczególnie oszczędzanie energii. Zapraszamy rodziców do aktywnego uczestnictwa w tym programie. Szczegóły znajdują się na plakacie informacyjnym w przedszkolu. 
 

 

 

  
 


 

Wizyta św. Mikołaja

  
 

 

Skąd się bierze węgiel?

 

Na te i inne pytania dotyczące  niebezpiecznej pracy górnika odpowiadał z cierpliwością przedstawiciel Zakładu Wydobycia Nafty i Gazu. Dzieci miały okazję przymierzyć  kask górnika oraz złozyć życzenia z okazji "Barbórki". 
 

Andrzejkowe czary-mary

Tańce, wróżby, korowody towarzyszyły dzieciom od rana w tradycyjny dzień Andrzejek! Każdy był ciekawy, co otrzyma od Mikołaja, czy też w jaką podróż sie wybierze w najblizszym czasie.
W przerwie między wróżeniem dzieci biesiadowały przy suto zastawionych łakociami stołach.

usuń :
 

Historia w przedszkolu!

Po raz drugi gościliśmy klasę wojskową z Zespołu Szkół Nr 2 im J. Kochanowskiego
w Łańcucie. Młodzież zaprezentowała historię  munduru i uzbrojenia wojskowego na przestrzeni dziejów. Spotkanie z młodzieżą stanowi część realizacji programu patriotycznego "Czym skorupka za młodu"..., który obejmuje edukację regionalną.
W czasie spotkania dzieci śpiewały pieśni narodowe z towarzyszeniem gitary, przymierzały części umundurowania. Na koniec dzieci słuchały bajek czytanych przez swoich starszych kolegów.

 

 


Święto Niepodległości

  "Kto ty jesteś?- Polak mały"...

Budzenie świadomości narodowej  u przedszkolaków nie jest łatwe. Głownie dlatego, że dzieci
w tym wieku nie potrafią myśleć abstrakcyjnie, a słowo "patriotyzm" jest dla nich niezrozumiałe
i trudne do wypowiedzenia. Zanim jednak będą potrafiły zrozumieć znaczenie symboli narodowych, tworzymy w przedszkolu klimat edukacyjny, w którym przedszkolaki mogą się poczuć, że są Polakami, a ojczyzna to najbliższy świat- rodzina, miejscowość, w której mieszka, tradycje, przyroda i polski jezyk. W dniu 11 listopada przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi przeżywały  odzyskanie niepodległości przez państwo polskie.  

 
 

Pasowanie na Przedszkolaka

My Maluchy przyrzekamy:

Być od dziś przedszkolakami,

Nie grymasić i nie szlochać

zawsze swoje Panie kochać

Nauczymy się dziękować

i porządnie się zachować

Od dziś zawsze być zuchami

i dobrymi kolegami!

To uroczyste przyrzeczenie złożyły dziś najmłodsze przedszkolaki w obecności swych rodziców
i zaproszonych gości. Maluchy pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Joanny Seniw popisały się zdobytymi umiejetnościami wokalnymi i tanecznymi, a następnie zostały pasowane na przedszkolaka przez Panią Dyrektor Zofię Gut.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kuferek słodyczy.


 

 
 

 


Zwiedzamy pocztę

Orientacja w środowisku społecznym to dla dziecka niezbędna umiejetność. Jak funkcjonuj