Kalendarz imprez i uroczystości

 

 

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 5 W ŁAŃCUCIE W ROKU SZKOLNYM 2018/19

 

 

L.p. Nazwa uroczystości Grupy Termin
1. Spotkanie z policjantem.                                                        -zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na drodze i w sytuacjach zagrożenia wszystkie grupy wrzesień
2. „Święto Niepodległości”                                            prezentowanie montażu słowno-muzycznego III, IV, V listopad
3. „Pasowanie na przedszkolaka”                                                     -prezentowanie programu artystycznego przez dzieci 3-letnie I październik
4. „Zabawa Andrzejkowa”                                                                         – wspólne zabawy, tańce, korowody wszystkie grupy listopad
5. „Mikołajki”                                                                                            – uroczyste spotkanie z Mikołajem

wyjazd do Filharmonii Podkarpackiej

wszystkie grupy grudzień
6. „Spotkanie przy choince”                                                                – spotkanie opłatkowe dzieci i pracowników przedszkola                                                                                            – spotkania z rodzicami wszystkie grupy grudzień

styczeń

7. „Dzień Babci i Dziadzia”                                                   – uroczyste spotkania z Babciami i Dziadkami                                                      – prezentowanie programu artystycznego, wręczenie upominków, wspólny poczęstunek wszystkie grupy styczeń
8. „Zabawa choinkowa w przedszkolu”                                       bal kostiumowy, wspólne zabawy przy muzyce wszystkie grupy styczeń
9. „Powitanie Wiosny – pożegnanie zimy”” wszystkie grupy marzec
10. Obchody „Święta Flagi”                                            – Uroczystość z udziałem dzieci  z Przedszkoli Miejskich i zaproszonych gości III, IV, V maj
11. Spotkanie ze strażakiem                  poznanie stroju i podstawowego sprzętu strażackiego, pracy                     – udział w próbnej ewakuacji z budynku przedszkola wszystkie grupy maj
12. „ XXXIX Przedszkolada”                                        – udział w konkursach: recytatorskim, piosenki, plastycznym                                                                                                – prezentacja prac plastycznych dzieci II, III, IV, V czerwiec
13. „Dzień Dziecka”                                                                       – zabawy i gry sportowe , wszystkie grupy czerwiec
14. Wycieczka do Filharmonii Podkarpackiej                                                 – udział w bajce  IV, V czerwiec
15. „Piknik Rodzinny”                                                                    prezentowanie programu artystycznego przez laureatów konkursów muzycznych i recytatorskich oraz absolwentów przedszkola                                     -konkursy i zabawy przy muzyce                                   – wspólny poczęstunek wszystkie grupy czerwiec
16. „Pożegnanie sześciolatków”                                                                                             – prezentowanie programu artystycznego                                         – wręczanie nagród, dyplomów, upominków III, IV, V czerwiec